پایان نامه روانشناسی: همسر آزاری

پایان نامه روانشناسی: همسر آزاری

چکيده

اين تحقيق به منظور بررسي رابطه بين همسرآزاري با رضايت زناشويي در شهرستان اسفراین انجام گرفته است. جامعه ما کليه افراد متاهل شهرستان اسفراین مي باشند که 100 نفر به صورت تصادفي به عنوان نمونه انتخاب شده اند.

ما هفت فرضيه براي اين منظور تهيه کرده ايم: فرضيه اول مبتني براين که بين همسرآزاري و رضايت زناشويي رابطه معني داري وجود دارد و رد شد. فرضيه دوم اين بود که بين دخالت بي مورد اطرافيان زوجين در روابط آن ها و رضايت زناشويي رابطه آماري معني داري وجود دارد که رد شد.

فرضيه سوم مبتني بر اين بود که بين ميزان وضعيت اقتصادي و رابطه زناشويي رابطه معني داري وجود دارد که اين فرضيه تاييد شد. فرضيه چهارم مبتني براين بود که بين انتخاب نامناسب همسر و رضايت زناشويي رابطه آماري معني داري وجود دارد که تاييد شد. فرضيه پنجم اين بود که بين تفاهم فکري و سطح تحصيلات و رضايت زناشويي رابطه آماري معني داري وجود دارد که اين فرضيه رد شد. فرضيه ششم اين بود که بين پايبند نبودن زوجين به قوانين مربوط به ازدواج و رضايت زناشويي رابطه آماري معني داري وجود دارد که اين فرضيه نيز رد شد. فرضيه هفتم مبتني بر اين بود که بين احترام گذاشتن زوجين به يکديگر و رضايت زناشويي رابطه آماري معني داري وجود دارد که اين فرضيه تاييد شد.

ابزار اندازه گيري اين تحقيق عبارت بود از: ضريب همبستگي و هدف از انجام آن بررسي رابطه بين همسرآزاري با رضايت زناشويي در شهرستان اسفراین مي باشد.

توجه به علل همسرآزاري موجب افزايش آگاهي ما خواهد شد. در اين خصوص بايد توجه نمود که همسرآزاري به دلايل زياد و گوناگون ممکن است انجام شود و نتيجه آن به مخاطره افتادن کانون گرم زناشويي است و براي صدمه نديدن اين کانون محبت توصيه مي شود زوجين وظايف يکديگر را بشناسند و همسر خود را گرامي بدارند و با همسر خود هم چون يک روح در دو بدن باشند،بعد از ازدواج چشمان خود را بر روي مسائلي که موجب تيره شدن زندگي مي شوند بندند. زوجين بايد تعداد اطفال خود را عاقلانه تنظيم کنند و بردبار و صبور باشند و هنگامي پيش آمدن مشکلات سريع تصميم نگيرند و با افراد مطلع مشورت کنند.


این پایان نامه در قالب فایل ورد بر روی CD رایت و برای شما ارسال می گردد.

قیمت: 367,500 ریال خرید این محصول
برچسب ها : پایان نامه روانشناسی: همسر آزاری , پایان نامه , پایان نامه روانشناسی , روانشناسی , تحقیق روانشناسی

تبلیغات

نظرات

عیسی تاریخ : جمعه 11 مهر 1393 ساعت '18:45
سلام من عیسی هستم از ماکو قراره فردا موضوع پایان نامه هامون تو انشگاه مشخص شه لطفا یا به من زنگ بزنین یا تک بدین خودم بزنگم در مورد پایان نامه هاتون صحبت کنیم
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

تبلیغات متنی

هموار
www.hamvar.com
فروش اینترنتی محصول و خدمات
مرکز فروش فایل
http://doc.hamvar.ir
مرکز خرید و دانلود فایل ، مقاله

پشتیبانی آنلاین

ONLINE

امکانات سایت